MATERIÁLY

Kuchyně a ostatní interiér vyrábíme z lamina, dýhy i masivu. Používáme materiály od renomovaných výrobců např. BLUM, KAINDL, EGGER, KRONOSPAN, TRACHEA . Hlavními partnery pro dodání těchto materiálů jsou DÉMOS, JAFHOLZ, SCHACHERMAYER. 

Kování - záměrně začínám touto skupinou. Kování v kuchyni hraje podstatnou roli, jenž ovlivňuje životnost kuchyně a komfort obsluhy. Kování používám výhradně od rakouské firmy BLUM, která na své kování poskytuje doživotní záruku. Kování BLUM je vyráběno v několika funkčních variantách a v základě jej rozlišuji na kování s tlumením, nebo bez tlumení. Firma BLUM kromě závěsů a výsuvů, ketré mohou být jak jsem se již zmínil s integrovaným tlumení tak i bez tlumení, nabízí důležitý a naprosto funkčně a kvalitativně jedinečný systém výklopů AVENTOS HF, HK, HL a HS. Další výhody tohoto kování  a důvody proč používám výhradně značku BLUM Vám rád vysvětlím a předvedu v mém studiu.

Korpus - na výrobu korpusů používáme především DTDL o síle 18mm ( někteří výrobci a firmy používají 16mm) a hrany mám  ošetřeny olepením plastovou hranou o síle  0,5 - 2mm dle přání zákazníka. DTDL patří k nejčastěji používané desce, ale s nejmenší povrchovou odolností. Další možnosti jsou v použití dřevotřískových desek s povrchovou úpravou CPL, nebo HPL samozřejmě taktéž v síle 18 mm jenž jsou povrchově odolnější ( dražší ) a v případě, že má zákazník zájem o lakovanou kuchyň používáme i MDF.

Dvířka - nabízím v několika variantách v závislosi na ceně, životnosti a kvalitě. Mezi potencionálními zákazníky jedny z nejoblíbeněnjších jsou dvířka foliovaná, která mají širokou škálu tvarů a povrchových úprav. Tyto dvířka odebíráme od tradičního českého výrobce TRACHEA Holešov. V minulosti se u takto technologicky vyráběných dvířek projevovalo oddělení folie od nosné MDF a jelikož s touto skutečností mám i osobní zkušenost jsem v nabízení tohoto typu dvířek poněkud opatrný. Z důvodu životnosti, ceny a v neposlední řadě i údržbě nabízím dvířka z DTDl s tzv. ABS hranou o síle 2mm v případě dvířek v materiálu s akrylátovým povrchem nebo laminátem s ABS hranou o síle 1mm. Dvířka v lakovaném provedení s nosnou MDF nabízíme v lesklém i matném provedení. Proč mohou ceny u laku být velmi rozdílné a jak poznáte kvalitu lakované plochy Vám mohu ukázat u nás v obchodě. Jistě nelze opomenout na dvířka z masivu, biodesky, nebo dýhy.  A nabídku uzavřu dvířky v hlinikových nebo nerezových profilech se skleněnou výplní a rolety.

Pracovní desky - dodáváme nejčastěji v materiálu postforming o síle 36 mm s laminátovým povrchem od německých výrobců EGGER A KAINDL, ale i český KRONOSPAN. V průměru 25% zakázek dodáváme v deskách z žuly nebo konglomerovaných kamenů ( TECHNISTONE ), jsme schopni dodat i umělé kameny na bázy akrylu jako CORIAN, STARON apd. Kromě již zmíněných desek je možné dodat desky z kaleného skla.

Vnitřní vybavení skříněk - používáme sortiment dodávaný  firmami  Démos a Schachermayer. Vzhledem k velkému množství těchto systémů, které se liší funkčností, kvalitou  a taky cenou, vybíráme  a konzultujeme vše se zákazníkem ( PEKA, NINKA, KESSEBÖHMER, VAUT-SAGEL, BLUM).

Úchytky a madla - nabízíme převážně od firem  TULIP  a GAMET.  V  nabídce máme úchytky a madla od klasických  až  po zapuštěné v  různých  materiálech a  povrchových úpravách. Snažíme se tyto prvky sladit s kuchyhní tak, aby úchytky  nebo  madla  byly  hlavně praktické,  ale zároveň  i  hodící se  k dané  kuchyni esteticky.

Osvětlení - jelikož osvětlení v kuchyni považuji za důležité a musí především plnit funkční stránku, nabízíme dvě varianty osvětlení pracovní desky.  Je to osvětlení  zářivkovým tělesem o dvou šířích 60 a 90 cm, přičemž 60 cm těleso má 24W a 90 cm těleso 36W.  Tyto zářivky  jsou s  elektronickým  předřadníkem v  hlinikovém těle a  výklopnou  hlavou.  Druhá varianta je LED osvětlení,  které  si   zhotovuji  podle  potřeby a specifikace zákazníka. Používám výhradně LED pás s min. výkonem 14,4W/m a světelným tokem min. 800 lm.  Tyto   pásy  osazuji  do  Alu profilu, který  je následně  zapuštěn do  dna skříňky. Pro dekorativní  osvětlení  používám LED  osvětlení  s nízkou svítivostí. Vybrat si můžete také chromatičnost světla studená bílá 6000-6500 K,  teplá bílá 2700-3200 K, nebo neutrální 4000-4500 K .

Stručný popis vybraných zkratek

Masiv

O masivním dřevu se asi není nutné rozepisovat. Dřevo vždy mělo, má a bude mít svou nezastupitelnou úlohu ve výrobě nábytku.

Lamináty CPL, HPL

Lamináty jsou tenké desky silné řádově milimetry i méně. Používají se jako povrch nosných desek například dřevotřísky nebo MDF. Mají uzavřený povrch bez pórů, odolný proti mechanickému poškození i některým chemickým látkám. Lamináty jsou v naprosté většině případů kvalitnější a odolnější než LTD lamino.
Vyrábějí se v mnoha provedeních. Základní je laminát CPL a HPL. CPL je střednětlaký laminát, který je kvalitnější, než PVC folie. Používá se například na povrchy dveří apod. Pokud chcete kvalitu, chtějte HPL. HPL je vysokotlaký laminát pro použití na pracovní plochy, kuchyňské pracovní desky.

LTD - Lamino

Velmi používaný materiál současné doby. Vyrábí se polepením dřevotřísky speciálním laminovacím papírem, který je následně zalit melaminovou pryskyřicí. Dostupný je ve stovkách dekorů. Nejpoužívanější tloušťka je 18mm. Někteří výrobci nabízejí nábytek t tl. 16mm. To se obecně příliš nedoporučuje. Nábytek nemá dostatečou stabilitu a ani kování v takovém nábytku příliš nedrží. Slabší lamino 10-12mm se používá pouze například na dna šuplíků, záda skříní apod...

Foliovaný materiál

PVC folie se převážně používá k výrobě kuchyňských a jiných nábytkových dvířek. Jako jádro desek se používá výhradně MDF pro svou výtečnou tvarovou zpracovatelnost. Jako zadní strana dvířek se většinou používá klasická lamino vrstva. Foliovaná dvířka jsou dobře odolná proti vlhkosti.

MDF

MDF (medium density fibreboard) jsou desky, které mají velmi jemnou homogenní strukturu (daleko jemnější než dřevotříska) a tak se velmi dobře hodí pro výrobu nábytku. Hlavní použití je jako jádro pro polepení dýhou, PVC folií, laminátem nebo k barevnému laku. Surové desky s povrchovou úpravou pouze transparentním lakem jsou v interiérech vidět málokdy. Desky se snadno opracovávají a díky své homogennosti můžeme tvarově upravit plochu i hrany. Po následném nalepení PVC folie nebo barevným lakem skvěle mohou imitovat rustikální nebo jiný nábytek. Výrobky z mdf jsou ale o poznání levnější, než nábytek rustikální.


DTD - dřevotříska

Dřevotříska (někdy označovaná DTD) má vnitřní strukturu o poznání hrubší. Používá se podobně, jako MDF - tedy jako jádro k následnému polepení dýhou, laminátem. Díky své hrubosti ale není možné lakovat barvou nebo používat potahové PVC folie. Dřevotříska není vůbec odolná proti vlhkosti. Při zasažení vodou desky nabobtnají a po vyschnutí už se nevrátí zpět. Kromě využití pro polepení dýhou nebo laminátem, mohou sloužit například jako základ konstrukce sedacích souprav.

Dýha

Dýha je tenký plátek opravdového masivního dřeva. Po nalepení na dřevotřísku nebo MDF vzniká velmi dobrý materiál, který je levnější, než masivní dřevo, vypadá jako masivní dřevo (protože to dřevo je :-)), zadýhované desky jsou poměrně tvarově stabilní (na rozdíl od masivního dřeva). Povrch je nutné upravit lakováním transparentními laky nebo mořením. Moderní jsou úpravy napouštění různými oleji atp..

blum doživotní záruka
 

dynamic space
inteligentní  uspořádání

 

servo drive snadné otevírání