MATERIÁLY

Kuchyně a ostatní interiér vyrábíme z lamina, dýhy i masivu. Používáme materiály od renomovaných výrobců např. BLUM, KAINDL, EGGER, KRONOSPAN, TRACHEA . Hlavními partnery pro dodání těchto materiálů jsou DÉMOS, JAFHOLZ, SCHACHERMAYER, TRACHEA. 

Kování - záměrně začínám touto skupinou. Kování v kuchyni hraje podstatnou roli, zásadně ovlivňuje životnost kuchyně a komfort obsluhy. Používám výhradně kování od rakouské firmy BLUM, která poskytuje doživotní záruku. Kování BLUM je vyráběno v několika funkčních variantách. Firma BLUM kromě závěsů a výsuvů, ketré mohou být s integrovaným tlumení tak i bez tlumení, nabízí důležitý a naprosto funkčně a kvalitativně jedinečný systém výklopů AVENTOS HF, HK, HL a HS. Další výhody tohoto kování  a důvody proč používám výhradně značku BLUM Vám rád vysvětlím a předvedu v mém studiu.

Korpus - na výrobu korpusů používáme především DTDL  (dřevotřísková deska laminovaná) o síle minimálně18mm. Hrany máme  ošetřeny strojově lepenou plastovou hranou o síle  0,5 - 2mm dle přání zákazníka. DTDL patří k nejčastěji používané desce. Další možnosti jsou v použití dřevotřískových desek s povrchovou úpravou CPL, nebo HPL samozřejmě taktéž v síle 18 mm, které jsou povrchově odolnější ( dražší ) a v případě, že má zákazník zájem o lakovanou kuchyň používáme i MDF.

Dvířka - nabízíme v několika variantách v závislosi na ceně, životnosti a kvalitě. Nabízíme dvířka s DTDL olepené 2mm palstovou hranou (tzv. ABS). Tyto dvířka mohou být pouze rovná. Díky široké nabídce povrchových dekorů a hran, je nabídka velmi široká a díky technologii výroby jsou odolná vůči poškození. Dále nabízíme dvířka foliovaná, která mají širokou škálu tvarů a povrchových úprav. Tyto dvířka odebíráme od tradičního českého výrobce TRACHEA Holešov, který na tyto dvířka poskytuje záruku 7LET.  Od tohoto českého výrobce nabízím také dvířka v lesklém nebo matné Acrylu tzv. T.Acrylic. Tyto dvířka jsou opatřeny taktéž ABS hanou v sílě 1mm. Tento typ dvířek je ideální alternativou k dvířkům lakovaným. Velkou výhodou těchto dvířek je jejich možnost opravy v případě drobného poškození, což u lakovaných dvířek není většinou možné. Záruka na tyto dvířka je 5 LET. Jistou nevýhodou je v porovnání s lakovanými dvířky omezená škála barev. Dvířka v lakovaném provedení s nosnou MDF nabízíme v lesklém i matném provedení. Barvy pro lakování vybíráme z RAL a NCS vzorníku. Proč mohou ceny u laku být velmi rozdílné a jak poznáte kvalitu lakované plochy Vám ukážu v našem obchodě. Jistě nelze opomenout na dvířka z masivu, biodesky, nebo dýhy.  A nabídku uzavřu dvířky v hlinikových nebo nerezových profilech se skleněnou výplní a rolety.

Pracovní desky - dodáváme nejčastěji v materiálu postforming o síle 36 - 38mm s laminátovým povrchem od německých výrobců EGGER A KAINDL, ale i český KRONOSPAN, dále pak pracovní desky z masivu. V průměru 25% zakázek dodáváme desky z žuly nebo konglomerovaných kamenů ( TECHNISTONE ), jsme schopni dodat i umělé kameny na bázy akrylu jako CORIAN, STARON apd. Kromě již zmíněných desek je možné dodat desky také z kaleného skla, nebo desky kompaktní .

Vnitřní vybavení skříněk - Vzhledem k velkému množství těchto systémů, které se liší funkčností, kvalitou  a taky cenou, vybíráme  a konzultujeme vše se zákazníkem. Jedná se především o výsuvné systémy do rohových skříněk a potravinové skříně, ale také sortery ( PEKA, NINKA, KESSEBÖHMER, VAUT-SAGEL, BLUM).

Úchytky a madla - nabízíme převážně od firem  TULIP  a GAMET.  V  nabídce máme úchytky a madla od klasických  až  po zapuštěné v  různých  materiálech a  povrchových úpravách. Snažíme se tyto prvky sladit s kuchyhní tak, aby úchytky  nebo  madla  byly  hlavně praktické,  ale zároveň  i  hodící se  k dané  kuchyni esteticky.

Osvětlení - Kuchyňské linky osazujeme LED osvětlením,  které  si   zhotovujeme  podle  potřeby a specifikace zákazníka. Používám výhradně LED pás s min. výkonem 14,4W/m a světelným tokem min. 800 lm.  Tyto   pásy  osazujieme do  Alu profilu, který  je následně  zapuštěn do  dna skříňky. Pro dekorativní  osvětlení  používám LED  osvětlení  s nízkou svítivostí. Vybrat si můžete také chromatičnost světla studená bílá 6000-6500 K,  teplá bílá 2700-3200 K, nebo neutrální 4000-4500 K .

Stručný popis vybraných zkratek

Masiv

O masivním dřevu se asi není nutné rozepisovat. Dřevo vždy mělo, má a bude mít svou nezastupitelnou úlohu ve výrobě nábytku.

Lamináty CPL, HPL

Lamináty jsou tenké desky silné řádově milimetry i méně. Používají se jako povrch nosných desek například dřevotřísky nebo MDF. Mají uzavřený povrch bez pórů, odolný proti mechanickému poškození i některým chemickým látkám. Lamináty jsou v naprosté většině případů kvalitnější a odolnější než LTD lamino.
Vyrábějí se v mnoha provedeních. Základní je laminát CPL a HPL. CPL je střednětlaký laminát, který je kvalitnější, než PVC folie. Používá se například na povrchy dveří apod. Pokud chcete kvalitu, chtějte HPL. HPL je vysokotlaký laminát pro použití na pracovní plochy, kuchyňské pracovní desky.

LTD - Lamino

Velmi používaný materiál současné doby. Vyrábí se polepením dřevotřísky speciálním laminovacím papírem, který je následně zalit melaminovou pryskyřicí. Dostupný je ve stovkách dekorů. Nejpoužívanější tloušťka je 18mm. Někteří výrobci nabízejí nábytek t tl. 16mm. To se obecně příliš nedoporučuje. Nábytek nemá dostatečou stabilitu a ani kování v takovém nábytku příliš nedrží. Slabší lamino 10-12mm se používá pouze například na dna šuplíků, záda skříní apod...

MDF

MDF (medium density fibreboard) jsou desky, které mají velmi jemnou homogenní strukturu (daleko jemnější než dřevotříska) a tak se velmi dobře hodí pro výrobu nábytku. Hlavní použití je jako jádro pro polepení dýhou, PVC folií, laminátem nebo k barevnému laku. Surové desky s povrchovou úpravou pouze transparentním lakem jsou v interiérech vidět málokdy. Desky se snadno opracovávají a díky své homogennosti můžeme tvarově upravit plochu i hrany. Po následném nalepení PVC folie nebo barevným lakem skvěle mohou imitovat rustikální nebo jiný nábytek. Výrobky z mdf jsou ale o poznání levnější, než nábytek rustikální.

 

DTD - dřevotříska

Dřevotříska (někdy označovaná DTD) má vnitřní strukturu o poznání hrubší. Používá se podobně, jako MDF - tedy jako jádro k následnému polepení dýhou, laminátem. Díky své hrubosti ale není možné lakovat barvou nebo používat potahové PVC folie. Dřevotříska není vůbec odolná proti vlhkosti. Při zasažení vodou desky nabobtnají a po vyschnutí už se nevrátí zpět. Kromě využití pro polepení dýhou nebo laminátem, mohou sloužit například jako základ konstrukce sedacích souprav.

blum doživotní záruka
 

dynamic space
inteligentní  uspořádání

 

servo drive snadné otevírání

Dýha

Dýha je tenký plátek opravdového masivního dřeva. Po nalepení na dřevotřísku nebo MDF vzniká velmi dobrý materiál, který je levnější, než masivní dřevo, vypadá jako masivní dřevo (protože to dřevo je :-)), zadýhované desky jsou poměrně tvarově stabilní (na rozdíl od masivního dřeva). Povrch je nutné upravit lakováním transparentními laky nebo mořením. Moderní jsou úpravy napouštění různými oleji atp..

Foliovaný materiál

PVC folie se převážně používá k výrobě kuchyňských a jiných nábytkových dvířek. Jako jádro desek se používá výhradně MDF pro svou výtečnou tvarovou zpracovatelnost. Jako zadní strana dvířek se většinou používá klasická lamino vrstva. Foliovaná dvířka jsou dobře odolná proti vlhkosti.